REKLAMA
REKLAMA

Świąteczny klimat w Bukowsku. Duże zainteresowanie Jarmarkiem (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO. Świąteczny klimat zagościł nie tylko za sprawą śniegowego puchu, który pokrył tereny w naszym regionie. Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas Jarmarku i Kiermaszu Kultury Wołoskiej w Bukowsku.

26 listopada br. przed Centrum Dziedzictwa Przyrody Karpackiej w Bukowsku pojawiło się wiele straganów. Podczas przedświątecznego Jarmarku nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych i regionalnych produktów. Na stanowisku Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bukowsko królowały potrawy inspirowane kuchnią wołoską. Można było także degustować gulasz wołoski przygotowany przez Poezję Smaków czy zaopatrzyć się w regionalne produkty prosto od producenta. Podczas kiermaszu rękodzieła zaprezentowali się artyści ludowi. Zorganizowano także warsztaty kowalstwa artystycznego. Najmłodsi najbardziej byli zainteresowani minii ZOO z zagrody przyrodniczo-edukacyjnej w Bukowsku. Wszystko odbywało się przy oprawie muzycznej nawiązującej do kultury wołoskiej. 

fot. Gmina Bukowsko – fb


27-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)