REKLAMA
REKLAMA

Święto Pieczonego Ziemniaka: KROPELKA WODY DLA UGANDY (VIDEO, FOTO)

Święto Pieczonego Ziemniaka: KROPELKA WODY DLA UGANDY (VIDEO, FOTO)

SANOK /  PODKARPACIE. 25 września 2021 przy Domu Strażaka w Olchowcach odbył się event „Święto Pieczonego Ziemniaka” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku pod opieką p. Gertrudy Lubienieckiej Jakiel oraz Radę Dzielnicy Olchowce reprezentowaną przez p. Grzegorza Kozaka.

Tradycją jest, iż tak zwane wykopki ziemniaków kończyły się ich pieczeniem w ognisku. Nie bacząc na „pogodę pod chmurką”, przy folklorystycznych dźwiękach piosenek i utworów instrumentalnych wykonywanych przez zespół wokalny Folkowianie działający w szkole SP6 oraz zespół KGW w Wujskiem i zespół Lisznianie przygotowano wydarzenie i konsumowano grillowaną kiełbasę oraz ekologiczne ziemniaki z popiołu.

Dodatkowo dzięki gestowi DPS „Światło Nadziei” w Sanoku podarowaniu fasolki po bretońsku oraz flaków udało się zebrać kwotę 800 zł w charytatywnej akcji „Kropelka wody dla Ugandy”. Szczytny cel imprezy pokazuje dzieciom nasze zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka i uczy empatii. Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje z sanoczaninem ojcem Piotrem Dąbkiem, który przebywa na misjach i dzielnie pracuje w Ugandzie. Przez trzy lata były różne inicjatywy np. Zasiej dobro w Ugandzie – budowa ekologicznej farmy, budowa i wyposażanie przedszkola dla najmłodszych.

Tym razem pomagamy doprowadzić wodę do kranów w Technikum Gastronomicznym, które to nadzoruje ojciec Piotr. Cieszymy się, że znowu się udało. Dzięki zaangażowaniu wielu: pomysłodawczyni pani Gercie, Radzie Dzielnicy Olchowce, Ochotniczej Straży Pożarnej Olchowce, 9 Drużynie Harcerskiej działającej w SP 6 z druhną komendantka M. Kurkarewicz, Urzędowi Miasta Sanoka, który użyczył sceny i nagłośnienia na imprezę mogliśmy miło spędzić sobotnie popołudnie i przyczynić się do niesienia pomocy.

Nic nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie ludzie „Wielkiego Serca”, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy a także tym, którzy uświetnili ją swoją obecnością. Pamiętajmy dobro powraca ze zdwojoną siłą.

Zapraszamy do kolejnych działań.

Informację przygotowała p. G. Lubieniecka Jakiel.
materiały nadesłane

28-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)