REKLAMA
REKLAMA

Sytuacja na rynku pracy w powiecie sanockim

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku zwróciliśmy się z prośbą o informację na temat sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie. 

Ilu jest zarejestrowanych bezrobotnych? Ile osób zarejestrowało się w marcu? Ile w kwietniu? Ile w maju? 

Ilość osób zarejestrowanych według stanu na poszczególne miesiące:

Proszę o podanie informacji dotyczącej stopy bezrobocia?

 

Jakie jest zainteresowanie świadczeniami w ramach tarczy antykryzysowej? Jakie podmioty korzystają?  Z jakich świadczeń? Jaka to jest skala? Jak długo trwa procedura wypłacania świadczeń? 

Dane według stanu na 14.05.2020r.

Zostało złożonych 165 wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, o którym mowa w art. 15zzb Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. (w pierwszym naborze).

Podobnie wnioski o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, o których mowa w art. 15 zzc (samozatrudnieni) w ilości 161 oraz 6 wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, o którym mowa w art. 15zze (organizacje pozarządowe).

W chwili obecnej w/w wnioski rozpatrujemy i rozpoczynamy wypłacać dofinansowanie.

W dniu wznowiliśmy kolejny nabór na ww. formy pomocy, który będzie trwał przez 14 dni.

Natomiast na bieżąco przyjmujemy wnioski o jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15zzd

Do dnia 14.05.2020r. złożonych zostało 1699 wniosków, natomiast rozpatrzonych i wypłaconych zostało 1399 wniosków na kwotę około 7 milionów zł.

Dane za: Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku

20-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)