REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL: Wstrzymane zabiegi planowe. Tryb ostrodyżurowy

KROSNO / PODKARPACIE. W krośnieńskim szpitalu pielęgniarki masowo przedstawiają zwolnienia lekarskie. Placówka pracuje w trybie ostrego dyżuru. Jest to związane z absencją pielęgniarek anestezjologicznych oraz operacyjnych.

Opisywana sytuacja w szpitalu w Krośnie ma miejsce od końca sierpnia tego roku. W ubiegłym tygodniu dyrekcja szpitala wydała komunikat, w którym przedłużony do dowołania zostaje termin wstrzymania zabiegów planowych.

Leszek Kwaśniewski. Foto: archiwum szpitala w Krośnie

– Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie informuje o utrzymującej się absencji chorobowej pielęgniarek Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz kilku innych oddziałów, nie pozwalającej na pełne zabezpieczenie funkcjonowania wyżej wymienionych komórek organizacyjnych szpitala. Tym samym, nadal zostaje zakłócona praca Oddziałów zabiegowych, w tym Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – poinformował w wydanym piśmie Leszek Kwaśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. 

W związku z powyższym przedłużono termin wykonywania zabiegów planowych do odwołania.

– Przyjmowane są tylko przypadki nagłe, bezpośrednio zagrażające życiu. Blok Operacyjny funkcjonuje wyłącznie w trybie ostrodyżurowym.

O sytuacji w krośnieńskim szpitalu zostali poinformowani dyrektorzy placówek sąsiednich. Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz szpitali specjalistycznych w Jaśle, Brzozowie, Sanoku, Strzyżowie, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Pielęgniarki oczekują wypłaty wynagrodzeń, w wysokości gwarantowanej ustawą, która weszła w życie w lipcu tego roku. Te zatrudnione w szpitalu w Krośnie, posiadające wyższe wykształcenie magisterskie i specjalizację, zostały zaszeregowane niżej niż powinny i nie mogą liczyć na maksymalną podwyżkę. Propozycja podniesienia podstawy, z którą wyszedł dyrektor placówki nie spotkała się z aprobatą pielęgniarek. W związku z brakiem porozumienia konieczne było przedłożenie terminu wstrzymania operacji planowych.

Wczoraj (20 bm.) w mediach społecznościowych (Szpital Krosno, fb), pojawiło się ogłoszenie dotyczące zatrudnienia pielęgniarek lub pielęgniarzy do pracy w Oddziale Anestezjologi i Intensywnej Terapii.

Na jakim etapie znajdują się aktualnie negocjacje z pielęgniarkami i jak długo będą wstrzymane zabiegi planowe? Te pytania skierowaliśmy do dyrekcji szpitala. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na naszym portalu.

Foto: archiwum szpitala w Krośnie.

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)