REKLAMA
REKLAMA

Tablet graficzny – jak wybrać najlepszy?

Tablet graficzny to urządzenie, które przydaje się w konkretnych sytuacjach podczas pracy na komputerze. Dzięki wysokiej precyzji i wykorzystaniu specjalnego rysika użytkownik wykorzystując własne umiejętności może przenieść na ekran rysunek techniczny lub grafikę, a nawet wyedytować zdjęcie. Jak wybrać najlepszy sprzęt do tego celu? Podpowiadamy.

Obszar roboczy

Dostępne w sklepach tablety graficzne na pierwszy rzut oka różnią się przede wszystkim rozmiarami. Wpływa to tym samym na dostępny obszar roboczy na konkretnym urządzeniu. Należy więc wybrać produkt dopasowany do rozmiarów naszego ekranu. Praca na małej powierzchni tabletu graficznego może w dużym stopniu wywoływać dyskomfort, jeśli nie jesteśmy w stanie precyzyjnie wyczuć ruchów na jego powierzchni. Taka sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku dużego monitora. Jeśli zależy nam na jak największej precyzji i posiadamy w pracy lub domu sporych rozmiarów ekran to nie warto inwestować w tablet o kompaktowych rozmiarach.

Liczba poziomów nacisku

Wyróżniającą cechą tabletów graficznych w porównaniu do zwykłych myszek komputerowych jest to, że podczas kreślenia grafiki potrafią precyzyjnie wykryć nacisk rysika. Im mocniejszy nacisk tym rysowana kreska jest wyraźniejsza. Oprócz tego większość tych urządzeń potrafi wykryć nawet kąt ułożenia rysika. Co tym bardziej wpływa na precyzję i pozwala jeszcze lepiej odwzorować to co chciałby użytkownik przenieść na ekran komputera. Do celów amatorskich wystarczy taki do około dwóch tysięcy poziomów nacisku. Producenci stosują różnorakie technologie, które pozwalają na zmniejszenie kosztów produkcji i tym samym udaje się uzyskać nawet precyzję ośmiu tysięcy. Jest to wynik więcej niż zadowalający do codziennej pracy, natomiast świetnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań.

Przewodowy i bezprzewodowy

Tablet graficzny może być w zestawie z kablem na USB, a więc do działania potrzebuje zasilania bezpośrednio z komputera. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala w efektywny sposób pracować w biurze lub w domu. W nowych modelach tabletów możemy znaleźć zamiast klasycznego wyjścia USB, nowy typ czyli USB-C. Zwiększa to tym samym możliwości pod względem ładowania i łączności na przykład ze smartfonami oraz bezpośrednio z monitorami. W razie konieczności możemy wyposażyć się w odpowiednią przejściówkę.

Coraz częściej jednak mamy do czynienia z urządzeniami bezprzewodowymi. Taki tablet więc niekoniecznie musi leżeć na biurku, możemy wziąć go do ręki lub na kolana, aby dopasować styl rysowania do naszych potrzeb.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)