REKLAMA
REKLAMA

Trenowali warianty likwidacji laboratorium materiałów niebezpiecznych (FOTO)

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie realizowali ćwiczenia w oparciu o założenia programu treningowego w zakresie zapobiegania i likwidowania skutków emisji materiałów CBRN, w kontekście zagrożeń terrorystycznych. Tym razem, w ramach ćwiczeń, rzeszowscy komandosi przy współpracy ze strażakami jednostek ratowniczo gaśniczych w Nowej Sarzynie i Leżajsku, trenowali warianty likwidacji laboratorium materiałów niebezpiecznych.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa materiałów masowego rażenia CBRN (chemicznych, biologicznych, radiacyjnych, nuklearnych) są działania ukierunkowane na zminimalizowanie zagrożeń związanych z atakiem terrorystycznym i użyciem materiałów chemicznych, biologicznych lub promieniotwórczych. Likwidacja takiego zagrożenia wymaga specjalistycznej wiedzy zarówno w zakresie metod zapobiegania i ochrony podczas likwidacji zagrożenia jak i właściwej współpracy oraz gotowości wielu służb do reagowania w takiej sytuacji kryzysowej.

W środę, dzięki uprzejmości oraz pomocy strażaków z jednostek ratowniczo gaśniczych w Nowej Sarzynie oraz Leżajsku, które specjalizują się w rozpoznawaniu zagrożeń chemicznych oraz ratownictwie chemiczno-ekologicznym, podkarpaccy kontrterroryści mogli na udostępnionych obiektach zrealizować bojowy scenariusz ćwiczeń, który zakładał neutralizację zagrożeń CBRN poprzez likwidację laboratorium materiałów niebezpiecznych.

Ćwiczenia, które zostały zorganizowane w Nowej Sarzynie, pozwolą na zwiększenie praktycznych umiejętności w zakresie reagowania w sytuacji realnego zagrożenia oraz przeciwdziałania takim zagrożeniom.

KWP

[ngg src=”galleries” ids=”12944″ display=”basic_thumbnail”]


29-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)