REKLAMA
REKLAMA

Trwa akcja poszukiwawcza zaginionego z Sanoka. Użyto drona i łodzi motorowych

SANOK, SOLINA / PODKARPACIE. W akcje poszukiwania 34-letniego Mariusza Klimkowskiego z Sanoka włączył się Legion Gerarda – Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która przez 9 godzin prowadziła rekonesans. Obecnie Policja poszukuje młodego człowieka, głównie na terenie powiatu leskiego.

Zaginiony Mariusz Klimkowski wyszedł w czwartek 7.10.2021 między godz. 12:30 a 15:00 z domu na przejażdżkę rowerową. Do tej pory nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni krewni rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Grupa Gerarda wkroczyła do akcji

Ratownicy z Grupy Gerarda przystąpili do działań w dniu 9 października. Legion Gerarda zrzesza wolontariuszy, ratowników medycznych i pierwszej pomocy. Niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Poszukiwania rozpoczęły się od godziny 19:00. Po przeprowadzonym wywiadzie z rodziną, zostały sprawdzone okolice miejsca zamieszkania zaginionego oraz tereny, na których często przebywał. Mimo starań ratowników nie udało się odszukać zaginionego. Działania przerwano około godziny 3.

Na zdjęciu Mariusz Klimkowski. Rysopis: Wzrost: ok. 165 cm. Włosy: blond, krótko ścięte.

W poszukiwania zaangażowane są różne służby i sprzęt

Dzisiaj poszukiwania, podjęte przez Policję realizowane są przede wszystkim na terenie powiatu leskiego. Jest to ich kontynuacja. Wczoraj policjanci z Leska i Sanoka przeszukiwali tereny leśne i akwen. Wykorzystano drona i łodzie motorowe. Akcję koordynuje Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. Wspomaga ja KPP w Lesku, GOPR i inne służby.

Jak informuje komisarz Monika Hędrzak, rzecznik prasowy KPP w Sanoku, poszukiwania w gminie Solina mają związek z odnalezieniem przedmiotów osobistych poszukiwanego. Dzisiaj akwen będzie przeszukiwany przez grupę ratownictwa wodno-nurkowego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

– Sprawdzamy każdy sygnał – podkreśla komisarz Hędrzak. – Apelujemy też do wszystkich, jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat zaginionego, proszony jest kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku 47 829 63 10 lub 112.

Grafika poglądowa

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)