REKLAMA
REKLAMA

UCZELNIA SANOK: Nowoczesność i harmonia z otoczeniem! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Coraz bardziej imponująco wygląda obiekt Centrum Symulacji Medycznej powstający przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku spowoduje wdrożenie najnowocześniejszych metod i narzędzi dydaktycznych, które są stosowane na kierunkach medycznych na prestiżowych uczelniach w Polsce i na świecie. Jest to model, a zarazem filozofia kształcenia wdrażana od początku XXI wieku, a przed którą rysuje się świetlana przyszłość. Poszerzenie bazy dydaktycznej i jej unowocześnienie z pewnością wpłynie na uruchomienie nowych kierunków kształcenia, zarówno w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a w przyszłości kierunków interdyscyplinarnych, które odpowiadały będą zapotrzebowaniu tzw. gospodarki 4.0 i innowacjom technologicznym.

Koszt projektu szacowany jest na ok. 40 milionów złotych. Uczelnia uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 -2020 w wysokości 12,5 miliona złotych oraz 3 miliony złotych z dotacji celowej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu uczelni oraz z obligacji skarbowych przekazanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na finansowanie zadań inwestycyjnych.

Zakres projektu obejmuje budowę i wyposażenie nowoczesnego obiektu dydaktyczno – naukowego pełniącego funkcję Centrum Symulacji Medycznej. Obiekt będzie przeznaczony do prowadzenia zajęć w Instytucie Medycznym w ramach kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne. W obiekcie będą znajdowały się aule, sale dydaktycznych, laboratoria i sale do symulacji medycznej oraz ok. 20 miejsc noclegowych dla studentów, nauczycieli akademickich. Realizacja projektu rozwiąże wiele problemów wewnętrznych uczelni, związanych z poprawą warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Przetarg na budowę wgrało konsorcjum 3 firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie, ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. z siedzibą w Rzeszowie, GEO-EKO Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku.

Przy realizacji inwestycji biorą udział podkarpackie firmy, a nawet miejscowe takie jak wspomniane GEO-EKO czy SIGMA, która dostarczy system rolet okiennych. Elewację szklano – aluminiową wykonuje przemyska firma HENSFORT, krzesełka audytoryjne dostarczy Forum Seating marka należąca do firmy Nowy Styl.

materiały nadesłane
foto: Artur Mycio

[ngg src=”galleries” ids=”8948″ display=”basic_thumbnail”]


19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)