REKLAMA
REKLAMA

Ukraińska fałszywka ujawniona na przejściu granicznym

PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej zatrzymali fałszywy dowód rejestracyjny. Dokumentem posłużył się cudzoziemiec wyjeżdżający z Polski.

29 listopada do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 45-letni obywatel Rumunii. Cudzoziemiec przewoził na lawecie samochód marki Audi. To właśnie ten pojazd wzbudził wątpliwości mundurowych. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w dowodzie rejestracyjnym. Jak się okazało, dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy został podrobiony. Dodatkowo podczas dalszej kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego maska pochodzi z audi utraconego na terenie Niemiec.

Element pojazdu oraz nieprawdziwy dokument zostały zatrzymane. Cudzoziemca przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 490 fałszywych dokumentów, w tym blisko 50 dowodów rejestracyjnych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. poglądowe, archiwum straży granicznej

 

30-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)