REKLAMA
REKLAMA

Ustrzyckie szkoły sportowe zostały szkołami partnerskimi Legii Warszawa!

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wspólnie z prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Bieszczady Piotrem Ożogiem oraz dyrektorem Zespołu Szkół Sportowych Bogdanem Zwaryczem podpisali umowę o współpracy ustrzyckich szkół sportowych z Legią Warszawa.

Warszawski klub reprezentował prezes Dariusz Mioduski, a fundację Legii Soccer Schools prezes Zarządu Adam Orlikowski oraz Członek Zarządu Marcin Harasimowicz. Spotkanie odbyło się w obiekcie Legia Training Center w Książenicach pod Warszawą.

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, a tym samym Szkoła Mistrzostwa Sportowego i Liceum Mistrzostwa Sportowego będzie kształcić przyszłych piłkarskich mistrzów pod okiem kadry trenerskiej doskonalącej się u jednej z najlepszych polskich drużyn piłkarskich. Program nauczania w ustrzyckim Zespole Szkół Sportowych będzie opracowywany wspólnie z trenerami Legii Warszawa. Najbardziej uzdolnieni uczniowie będą mogli brać udział w testach i zgrupowaniach polskiego mistrza.

Klasa o profilu piłkarskim w ustrzyckim SMS i LMS to duża szansa dla młodych sportowców z Gminy Ustrzyki Dolne oraz Powiatu Bieszczadzkiego. Oferta kierowana jest również do dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, w tym z Powiatu Przemyskiego, Powiatu Leskiego i Powiatu Sanockiego.

Gmina Ustrzyki Dolne stała się szkołą partnerską Legii Warszawa. Ustrzycki ZSS będzie jedynym ośrodkiem szkolnym poza Województwem Mazowieckim ściśle współpracującym z Legią Warszawa. Dziś młodzi legioniści kształcą się w szkołach w okolicach Warszawy.

Kadra trenerska z ustrzyckiego SMS i LMS będzie szkolić się systemicznie pod okiem trenerów z warszawskiej akademii, dzięki zawartemu porozumieniu mogą odbywać staże w Legii Warszawa zarówno z drużynami juniorskimi, jak i seniorskimi. Ustrzyccy trenerzy piłkarscy otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne, poparte doświadczeniem, ale również sprawdzoną już metodykę kształcenia młodych piłkarzy.

– Dziękuję Prezesowi Legii Dariuszowi Mioduskiemu i Prezesowi Zarządu Fundacji LSS Adamowi Orlikowskiemu za ogromną przychylność oraz wsparcie w tym projekcie – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. – Panów zaangażowanie w każde wspólne działanie, czy rozmowę napawają mnie jeszcze większym optymizmem, patrząc na naszą przyszłą współpracę. Profesjonalne podejście oraz świadomość swoich atutów, potrzeb i oczekiwań w oparciu o szacunek jest mistrzowski. Legia to mistrz w każdym calu.

materiały nadesłane

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)