REKLAMA
REKLAMA

VI Edycja Ścieżki Zdrowia „Przetrwamy” (ZDJĘCIA)

RABE / PODKARPACIE. Tegoroczna wędrówka miała miejsce 22 września w dolinie Rabskiego Potoku. „Ścieżka Zdrowia” organizowana jest przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowosiółkach przy współudziale Nadleśnictwa Baligród.

W tegorocznej pieszej wyprawie wzięły udział osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z sześciu placówek z terenu województwa podkarpackiego tj. ŚDS Nowosiółki, ŚDS Ustrzyki Dolne, ŚDS Lesko, ŚDS Wilcza Wola-Spie, WTZ Stowarzyszenia „Progres” Sanok, WTZ Stowarzyszenia „Świetlik” Sanok. Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Gminy Baligród oraz przedstawiciele pobliskich Nadleśnictw (Lesko, Cisna, Lutowiska).

Deszczowa, jesienna aura wpisywała się w tegoroczną tematykę umiejętności przetrwania, dobrowolnie lub w sytuacji przymusowej – na łonie dzikiej natury, z wykorzystaniem jej darów bez stosowania zdobyczy cywilizacji. Pomimo deszczu udało się pójść na spacer, a nawet przeprowadzić konkurencje z survivalem w tle. Uczestnicy nauczyli się pomagać sobie nawzajem, udzielać pierwszej pomocy, wskrzesić ogień, budować szałas, rozłożyć namiot, dowiedzieli się, jak zachowywać się w czasie burzy.

Przetrwanie w lesie jest trudne, ale jest możliwe przy zaspokojeniu podstawowych potrzeb przetrwania. Pomimo całej trudnej sytuacji związanej z pandemią, która zmieniła wiele, zatrzymała nas w tym pędzie i pozwoliła dostrzec co tak naprawdę jest istotne, jeszcze bardziej symboliczne i dosadne stało się hasło „Przetrwamy” – dodaje dyrektor ŚDS Nowosiółki Edyta Wasylewicz.

Realizację VI Edycji Ścieżki Zdrowia ułatwiła dobroć serca instytucji, na które zawsze możemy liczyć.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród – Wojciech Głuszko podkreślił wartość tej inicjatywy, dziękując za mile spędzony czas zapraszając w większym gronie na przyszły rok.

źródło: materiały nadesłane


24-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)