REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczadach kilku kierowców straciło prawo jazdy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ciągu minionego weekendu policjanci z ustrzyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 8 kierowcom. We wszystkich przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h. W jednym z miejsc, obecność policjantów z miernikiem prędkości wynikała ze zgłoszeń mieszkańców. Funkcjonariusze zareagowali na wskazania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzają prędkość pojazdów między innymi w miejscach, które mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy wskazali drogę w miejscowości Czarna jako miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dopuszczalne prędkości.

W rezultacie tych kontroli w Czarnej 5 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę. Rekordzistą okazał się kierowca opla, który pędził z prędkością 113 km/h. Do trzech kolejnych zatrzymań prawa jazdy doszło w Wojtkowej, gdzie kierujący audi miał na liczniku 116 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

Zdjęcie poglądowe.

KPP Ustrzyki Dolne

13-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)