REKLAMA
REKLAMA

W sierpniu lotnisko utrzymało rekordowy wynik

Dokładnie 121 610 pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy w Jasionce. To wynik lepszy od lipcowego rekordu, a najczęściej wybieranym miastem tym razem była turecka Antalya, gdzie wykonano ponad 120 startów i lądowań!

– Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno-gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie – dodaje Adam Hamryszczak.

W sierpniu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów – 45 tysięcy. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i urokliwego chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark – 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego – Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a sierpniowe wakacje w słonecznym Rzymie z Wizz Air wybrało 4 tys. turystów.

Tradycyjnie już najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider – 22 tys.) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys.

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
materiały nadesłane

07-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)