REKLAMA
REKLAMA

Weekend w górach. Urazy kończyn, akcja linowa, poszukiwania (FOTO)

Większość zgłoszeń dotyczyła urazów kończyny dolnej1 Niestety pogoda w ostatnich tygodniach w Bieszczadach jest raczej deszczowa a to przekłada się na trudne warunki na szlakach. Jest mokro, ślisko i błotniście do tego z reguły nieodpowiednie obuwie (płaskie podeszwy i cholewka poniżej kostki) i o skręcenie nie trudno.

W piątek 12.06. Ratownicy dyżurujący w Cisnej wyjeżdżali do uczestniczki Biegu Rzeźnika w rejon szczytu Fereczata. Odwodnioną i osłabioną kobietę, za pomocą techniki „długiej liny” przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei w sobotę 13.06. przyszło zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny w okolicy Dużego Jasła. Szczęśliwie podczas zbierania wywiadu i organizowania akcji poszukiwawczej zaginiony nawiązał kontakt telefoniczny.

Kolejnego dnia braliśmy udział w poszukiwaniach wędkarza w okolicy Zręcina koło Dukli, podczas których korzystaliśmy m.in. Z dronów. Ta akcja została szczegółowo opisana w osobnym poście poniżej.

źródło: GOPR Bieszczady


16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)