REKLAMA
REKLAMA

Wieszamy obrazy na ścianie – malownicze pejzaże to strzał w dziesiątkę

Obraz krajobraz w przedpokoju

Bez względu na to, w jakim stylu urządziliśmy mieszkanie, czy panuje w nim nowoczesna, czy tradycyjna atmosfera, w każdej aranżacji sprawdzą się malownicze obrazy. Krajobrazy uzupełnią wystrój, nadadzą mu przytulnego charakteru i pozwolą nam się cieszyć przepięknym widokiem każdego dnia. Słoneczne wybrzeże, majestatyczne góry, a może sielska łąka? Propozycji mamy kilka!

Zastanawiając się, w jaki sposób urządzić i udekorować mieszkanie, wiele osób szuka pomysłów w bieżących trendach. Jest to rozwiązanie jak najbardziej słuszne, ale warto uwzględnić także nasze osobiste upodobania. Wówczas będziemy mieć pewność, że stworzona stylizacja ani szybko się nam nie znudzi, ani szybko nie wyjdzie z mody. To także zagwarantuje nam, że przestrzeń będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Dom powinien być dla nas miejscem, w którym odpoczniemy i zrelaksujemy się, a odpowiedni wystrój i dodatki pozwolą nam zyskać taki właśnie efekt. Naszym pomysłem na ozdobienie ścian są inspirowane naturą obrazy. Krajobrazy, które nas wyciszają i dobrze nastrajają, będą teraz na wyciągnięcie ręki.

Salon na górskim zboczu

Obraz krajobraz w salonie

Rozległe górskie widoki dają poczucie nieograniczonej wolności i swobody. Większość z nas żyje w miastach, które wypełnione są ciasno blokami i wieżowcami. Będąc na szklaku, można poczuć nieznaną dotąd przestrzeń, która aż zapiera dech w piersiach. Choć trudno czymkolwiek zastąpić to niesamowite wrażenie, jego namiastkę poczujemy, gdy na ścianie naszego salonu pojawi się tryptyk ukazujący rozciągające się pod błękitnym niebem skalne szczyty. Tryptyk lub jedno płótno o dużym formacie będzie najlepszym rozwiązaniem, by oddać wrażenie rozległego pejzażu. Pozwólmy takiej dekoracji grać pierwsze skrzypce w wystroju, by nic innego nie odciągało od niej uwagi. A jeśli wydrukowana na płótnie kolorowa fotografia nie pasuje do naszego wystroju, w którym panuje estetyka retro, wówczas wybierzmy wzór ze starodawną ryciną. Grafika przedstawiająca artystyczny szkic stanie się znakomitym uzupełnieniem aranżacji w dawnym stylu.

Kuchnia z morskim widokiem

Obraz krajobraz malowany

Obok gór drugim najczęściej wskazywanym miejscem idealnym do relaksu jest morze. I właśnie taki pejzaż będzie przedstawiał kolejny wybrany przez nas obraz na płótnie. Krajobraz z wybrzeżem to nie tylko świetny pomysł do aranżacji w duchu marynistycznym. Istnieje wiele innych stylizacji, w których taki akcent może się pojawić. Wszystko zależy od tego, jaki wzór wybierzemy. Minimalistyczny rysunek sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, malarska kompozycja imitująca akwarelę w romantycznej przestrzeni, z kolei wzburzone fale o białych grzywach mogą zagościć w industrialnym wnętrzu. Ale pamiętajmy o tym, że ozdobić możemy nie tylko salon czy sypialnię, ale także kuchnię. Dzięki spektakularnemu pejzażowi zmieni się całkowicie klimat jaki tutaj panował. Wśród wielu różnych propozycji wybraliśmy morski krajobraz z zachodem słońca, które oświetla na złoto nie tylko niebo, ale i rozciągającą się gładką taflę wody. Taki pogodny widok zagwarantuje nam udane poranki każdego dnia.

Sypialnia pośród drzew

Obraz krajobraz leśny

W miejscu, w którym śpimy i wypoczywamy, przyda nam się odpowiednia atmosfera idealna do relaksu. Do tej pory zaproponowaliśmy góry i morze, więc przyszedł czas na leśny pejzaż. Strzeliste sylwetki zielonych drzew będą tutaj pasować jak ulał. Świetny rezultat zyskamy, gdy zamiast wydrukowanej na płótnie fotografii sięgniemy po wzór imitujący delikatny, akwarelowy malunek. W ten sposób na ścianie nie tylko pojawi się artystyczny w wyrazie akcent, ale także przedstawienie, które zagwarantuje nam idealny do wypoczynku klimat. W związku z tym, że na obrazie może się pojawić wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy, bo bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące, postawmy na kompozycję o nieco magicznym, nieco romantycznym charakterze. Nasza propozycja to okrągła tarcza księżyca, która wisi nad czubkami drzew spowitymi jesienną mgłą.

Jadalnia pełna sielanki

Subtelny obraz krajobraz

Wymieniając różne pomieszczenia, nie możemy pominąć także jadalni. Jeśli mamy to szczęście, że w naszym domu czy mieszkaniu wydzielona jest odrębna przestrzeń do spożywania posiłków i biesiadowania z najbliższymi, zadbajmy o to, by była pięknie urządzona. O co warto zadbać? O piękny, drewniany stół, przy którym pomieści się tyle krzeseł, ile potrzeba, o klimatyczne oświetlenie, na przykład lampę z wiklinowym abażurem, który pięknie rozprasza światło, a także o dekoracyjne akcenty takie jak malownicze obrazy. Krajobrazy wiejskie pozwolą nam zapomnieć o tym, że mieszkamy w mieście. Postawmy na złote pole pszenicy, polną łąka usianą kwiatami – makami, chabrami czy rumiankiem lub pole po żniwach, na którym znajdują się charakterystyczne bele siana. Takie krajobrazy będą się przepięknie prezentować, gdy oprawimy je w drewniane lub delikatnie złocone ramy. A miłośnikom modnych rozwiązań możemy polecić łąkę z bardzo ozdobną trawą pampasową, który jest obecnie hitem w świecie aranżacji wnętrz.

Pod naszym dachem może zagościć każdy pejzaż, jakim tylko zechcemy się cieszyć: górski, morski, wiejski lub leśny. Znajdźmy widok, który będzie nie tylko pasował do wystroju, ale i dobrze nas nastrajał, i w zaledwie kilka chwil odmieńmy dotychczasowy wygląd wnętrza.

Tekst przygotowany we współpracy ze stroną redro.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane
12-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: