REKLAMA
REKLAMA

Wniosek o milion złotych dla szpitala przepadł. Jak głosowali radni?

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego podjęto decyzję o wsparciu sanockiego szpitala 100 tysiącami złotych, z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem.  Informowaliśmy o tym w artykule: 100 tysięcy na walkę z koronawirusem. Gorąca debata (VIDEO)

Pismo o pomoc szpitalowi złożył do Zarządu Powiatu Sanockiego Grzegorz Panek, dyrektor szpitala, prosząc o zabezpieczenie w budżecie kwoty 100 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia dla personelu i szpitala.

Radni byli jednomyślni, co do pomocy. Choć podczas sesji pojawiły się głosy, aby tę kwotę zwiększyć. Ewentualnie wycofać ten punkt sesji, i powrócić z projektem uchwały do prac komisji. 
Sebastian Niżnik

Radny Sebastian Niżnik wnioskował o to, aby przekazana kwota na szpital wynosiła nie 100 tysięcy złotych, a milion złotych. – Nie ma w obecnym czasie pilniejszych potrzeb. Zdrowie jest najważniejsze – mówił radny. Damian Biskup, członek zarządu, zaproponował aby wspomniany punkt zdjąć z porządku obrad. Proponując ponowne rozpatrzenie tego projektu uchwały na komisji i ewentualne zwiększenie proponowanej kwoty. 

W pierwszej kolejności głosowano nad wnioskiem radnego Damiana Biskupa. Za nim zagłosował wnioskodawca oraz Krzysztof Strzyż. Od głosu wstrzymali się: Krystyna Galik-Harhaj, Sebastian Niżnik, Jolanta Skoczołek, Igor Wójciak i Jerzy Zuba. Przeciw ściąganiu punktu z porządku obrad zagłosowali: Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, Jan Jaślar, Marian Kawa, Roman Konieczny, Robert Pieszczoch, Bogdan Struś, Marek Szpara oraz Kazimierz Węgrzyn. Pozostali radni nie wzięli udziału w głosowaniu, i tak wniosek „przepadł”. 

Drugi w kolejności był głosowany wniosek Sebastiana Niżnika. Twierdził on, że w trudnym czasie pandemii pomoc szpitalowi należy się większa niż wspomniane 100 tysięcy złotych. Za zwiększeniem kwoty zagłosowali: Damian Biskup, Marian Kwa, Sebastian Niżnik i Marek Szpara. Od głosu wstrzymali się: Krystyna Galik-Harhaj, Tomasz Gankiewicz, Marta Myćka, Bogdan Struś oraz Kazimierz Węgrzyn. Przeciw zwiększeniu kwoty do 1 miliona złotych byli: Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, Jan Jaślar, Roman Konieczny, Robert Pieszczoch, Jolanta Skoczołek, Krzysztof Strzyż, Igor Wójciak i Jerzy Zuba. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

Uchwałę w sprawie wsparcia, ostatecznie 100 tysiącami złotych przyjęto jednomyślnie. 

Stanisław Chęć

– Uważam, że dyskusja na sesji była niepotrzebna, ponieważ dyrektor sanockiego szpitala zawnioskował o konkretną kwotę, która w zupełności wystarczy mu na walkę z koronawirusem. To, że w budżecie mamy wolne środki nie oznacza, że musimy wszystkie od razu wydać. Moim zdaniem, wsparcie należy się również innym powiatowym instytucjom – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sanoku, czytując słowa Stanisława Chęcia, starosty sanockiego. 

Dane dotyczące głosowań: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto: archiwum prywatne (2)

13-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)