REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowa wystawa w Stróżach Małych. „Ku pamięci” (FOTO)

STRÓŻE MAŁE / PODKARPACIE. W niedziele 6 czerwca 2021r. w Multimedialnym Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Stróżach Małych otwarto wystawę pod nazwą “KU PAMIĘCI”. To historia napisana życiem, której pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku. Organizacja wystawy nie byłaby możliwa bez wsparcia mieszkańców wsi, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w proces jej tworzenia przekazując eksponaty oraz zdjęcia z prywatnych albumów. Dzięki temu życie mieszkańców wsi udało się zaprezentować w tak ciekawy sposób.

Ci, którzy zdecydowali się obejrzeć ekspozycję z pewnością nie czuli zawodu. Przy dźwiękach tradycyjnej, ludowej muzyki, racząc się pysznym, swojskim jadłem mogli poczuć klimat dawnych lat oraz dowiedzieć się, jak powstała i zmieniała się wioska na przestrzeni lat. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że już pierwszego dnia przybyło ponad 400 osób.

Ekspozycję można zwiedzać do piątku 11 czerwca 2021 r. po wcześniejszym umówieniu się z sołtysem wsi.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI dziękuje wszystkim zwiedzającym za przybycie, a szczególne podziękowania kieruje do mieszkańców za wsparcie, pełne zaangażowanie oraz za chęć podzielenia się swoimi wspomnieniami.

materiały nadesłane


08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)