REKLAMA
REKLAMA

Wypadki z udziałem pieszych. Ważny zdrowy rozsądek i szacunek

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W ostatnich dniach na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. W Sanoku, kierujący oplem potrącił 15-latkę znajdująca się na przejściu dla pieszych. W Zarszynie kierujący nissanem potrącił 74-letnia kobietę. Obie piesze z obrażeniami trafiły do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, około godz. 9 w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel, 40-letni obywatel Ukrainy, jadąc ulicą Staszica w kierunku ulicy Dmowskiego, potrącił na przejściu dla pieszych 15-letnią mieszkankę Sanoka. Piesza została przewieziona do w szpitala. Kierowca był trzeźwy. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Drugi wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu miał miejsce 17 listopada, po godz.16 w miejscowości Zarszyn. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierujący samochodem marki Nissan wyjeżdżając z drogi podporządkowanej potrącił pieszą, która weszła z chodnika na jezdnię. Piesza 74-letnia mieszkanka powiatu sanockiego została przewieziona do szpitala. Kierujący nissanem był trzeźwy. Zebrany na miejscu wypadku materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Besku.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię. Tylko w ten sposób unikniemy zdarzeń drogowych. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę. Ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących.

KPP Sanok

19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)