REKLAMA
REKLAMA

X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach

LESKO / PODKARPACIE. W dniach 14-16.11.2023 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędą się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach. W zawodach weźmie udział 41 zawodników z 9 szkół leśnych z terenu całej Polski: z Biłgoraja,  Białowieży, Brynka, Starościna, Rucianego – Nidy, Tucholi, Tułowic, Zagnańska i z  Leska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Leśników Polskich w RP.

Tego typu konkursy umożliwiają młodzieży rozwijanie swoich pasji, kształcenie pamięci, uwagi, koncentracji oraz przyczyniają się do popularyzacji królewskiej gry w szachy. Ponadto szachowe turnieje, wpisane od wielu lat w tradycje ZSL w Lesku, rozwijają współpracę pomiędzy szkołami leśnymi w Polsce, pozwalają na  integrację społeczności tych szkół, a także niewątpliwie sprzyjają  poznawaniu walorów geograficzno-kulturowych regionu Bieszczadów.

Dla uczestników i opiekunów tym razem zaplanowana została wycieczka do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych oraz wejście na wieżę widokową na wzgórzu Holica. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się 15.11.2023 r. o godzinie 9:00 w Internacie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

materiały nadesłane
foto nagłówek: poglądowe

13-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)