REKLAMA
REKLAMA

Young Arts Festival 2024 – niezwykły festiwal już za miesiąc!

John Scofield i Dave Holland – legendy jazzu na jedynym koncercie w Polsce, Brodka, Fisz Emade Tworzywo oraz orkiestrowy finał z Anną Marią Jopek i Kroke podczas 9. edycji Young Arts Festival.

Już od 18 do 21 lipca 2024 roku Young Arts Festival przeniesie nas do niezwykłej przestrzeni hangaru lotniczego, gdzie już po raz dziewiąty muzyka spotka się z unikalną industrialną atmosferą. Na festiwalową publiczność czekają cztery dni niezapomnianych koncertów z udziałem takich gwiazd jak Fisz Emade Tworzywo, Brodka w orkiestrowym składzie, John Scofield i Dave Holland Duo na jedynym koncercie w Polsce, elektroniczne brzmienia w wykonaniu Skalpela oraz finał z udziałem Anny Marii Jopek oraz zespołu Kroke z udziałem orkiestry.

 

4 dni, 5 muzycznych światów

9. edycja Young Arts Festival to prawdziwa uczta dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych.

W tym roku festiwal trwać będzie aż cztery dni, oferując niezapomniane wrażenia z udziałem pięciu wyjątkowych wykonawców. Każdy dzień festiwalu to unikalna podróż przez muzyczne światy, od hip-hopu, muzyki elektronicznej, po jazz i muzykę klasyczną połączoną z brzmieniami world music. Kolejny raz ‘crossujemy’ różne gatunki, stawiając jednocześnie na artystów którzy płynnie poruszają się na ich granicach – podkreśla dyrektor artystyczny Bartłomiej Tełewiak.

18 lipca festiwal otworzy Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce, znany z innowacyjnego podejścia do muzyki i zdolności do przyciągania swoją estetyką szerokiej publiczności. Ich koncert będzie prawdziwą eksplozją energii, a na youngartsową publiczność czekają kultowe utwory takie jak ‘Polepiony’ czy ‘Ślady’ – zaznacza Tełewiak.

19 lipca na scenie pojawi się Brodka – artystka nietuzinkowa, która po koncertach w największych salach w Polsce zawita do Krosna prezentując swój projekt „O.Sadza” w poszerzonym składzie orkiestrowym. Koncert będzie multimedialnym show zapewniającym niezapomniane przeżycia dźwiękowo-wizualne.

20 lipca usłyszymy duet Johna Scofielda i Dave’a Hollanda – muzyków o statusie legendy, którzy grali u boku samego Milesa Davisa. To jedyna okazja w Polsce by usłyszeć w tym roku ikony światowego jazzu. Dla nas tym bardziej jest to powód do dumy, że do Krosna kolejny raz zawitają wielkie nazwiska jazzu, które dla wielu muzyków i fanów są postaciami absolutnie pomnikowymi – dodaje Bartłomiej Tełewiak.

W sobotę na youngartstowej scenie wystąpi również dj’ski duet SKALPEL, który wraz z bandem zaprezentuje unikalne połączenie jazzowych samplów z improwizacjami. Ci nagradzani DJ-e z pewnością rozgrzeją zgromadzonych w industrialnej przestrzeni słuchaczy, zapraszając ich do swojego unikalnego dźwiękowego świata.

21 lipca – finałowy dzień festiwalu będzie wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności. Na scenie wystąpią zespół Kroke, znany ze swoich ponad gatunkowych brzmień oraz wybitna wokalistka Anna Maria Jopek, towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą utalentowanego dyrygenta Adama Klocka – zdobywcy nagrody Grammy. Koncert finałowy, łącząc zróżnicowane estetyki, będzie klamrą zamykającą 9. edycję Young Arts Festival.

 

Unikatowa lotnicza przestrzeń

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni hangaru lotniczego w Krośnie, która już wcześniej gościła festiwal i muzyczne legendy jak: Kronos Quartet, Michał Urbaniak czy Leszek Możdżer. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny możemy zaprosić miłośników muzyki do tego niezwykłego miejsca jakim jest przestrzeń lotniska. Powrót do hangaru to powrót do tradycji YAF i jego unikatowych lokalizacji, które razem z muzyką tworzą wyjątkowy klimat. Z pewnością wyróżnia nas to na tle innych wydarzeń kulturalnych, nadając magii każdemu występowi i niezapomnianych wspomnień – mówi Anna Nawrocka-Tełewiak, dyrektor kreatywna wydarzenia.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna

 

Mecenasi i Partnerzy Festiwalu to:

Splast, Nowy Styl, Glob Cars Service Krosno, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, NOTU, Chlebak, Wino i Przyjaciele, Restauracja Posmakuj, Widokówki, Krośnieński Holding Komunalny

Partnerzy wydarzenia to: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Zespół Szkół Muzycznych, Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza. Obsługę prawną festiwalu zapewnia Grupa Prawnicza

 

Program wydarzenia:

CZWARTEK 18/07/2024 /GODZ. 20:00 / ŻWIRKI I WIGURY 8 / FISZ EMADE TWORZYWO

PIĄTEK 19/07/2024 / GODZ. 20:00 / ŻWIRKI I WIGURY 8 / BRODKA O.SADZA

SOBOTA 20/07/2024 /GODZ. 19:00 / ŻWIRKI I WIGURY 8 / JOHN SCOFIELD & DAVE HOLLAND DUO

SOBOTA 20/07/2024 / GODZ. 21:00 / ŻWIRKI I WIGURY 8 / SKALPEL

NIEDZIELA 21/07/2024 / GODZ.19:00 / ŻWIRKI I WIGURY 8 / ANNA MARIA JOPEK, KROKE, ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA, ADAM KLOCEK- DYRYGENT

 

BILETY DO NABYCIA: DO 23.06 W NIŻSZEJ CENIE BILETY – YOUNG ARTS FESTIVAL

 

IG: INSTAGRAM

 

 

Materiały nadesłane,

artykuł sponsorowany

 


17-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)