REKLAMA
REKLAMA

Za zasługi dla ochrony zdrowia (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE.  Pan Janusz Bukład, długoletni ratownik medyczny, współzałożyciel Zakładowej Organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, kierownik sekcji techniczno – organizacyjnej Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. W imieniu Ministra Zdrowia, przyznającego odznakę, wręczenia dokonał Starosta Sanocki Stanisław Chęć wraz z Panią Beatą Pieszczoch Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku.

A tak sylwetkę Janusza Bukłada przedstawia dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku: – Pan Janusz Buklad rozpoczął pracę w pogotowiu ratunkowym będącym w strukturach szpitala SP ZOZ w Sanoku w 1985roku. Jako ratownik medyczny spełniał się zawodowo w działaniach ratowniczych łącząc szybkość działania z głęboką fachowością i umiejętnością pracy zespołowej, zachowując opanowanie nawet w sytuacjach ekstremalnych, jednocześnie cechując się dużą empatią w kontakcie z pacjentami. W grudniu 2006 roku był jednym ze współzałożycieli Zakładowej Organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych. Od momentu jej założenia sprawował funkcję przewodniczącego Zarządu przez 13 lat. Jako Przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych walczył nie tylko o poprawę statusu materialnego grupy zawodowej ratowników medycznych, lecz także kładł nacisk na dbałość o wysokie standardy, bezpieczeństwo i jakość pracy. Jego działania były nakierowane również na to aby stosunkowo młody zawód ratownika medycznego cieszył się szacunkiem i prestiżem na jaki zasługuje. Wykazał się dużym zaangażowaniem w działalność społeczną mającą na celu rozwój ratownictwa medycznego, podniesienie świadomości i wiedzy medycznej z zakresu pierwszej pomocy wśród mieszkańców Powiatu sanockiego, organizując i prowadząc liczne szkolenia i pokazy szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Od sierpnia 2018 roku ratownictwo medyczne w Powiecie Sanockim zostało wydzielone ze struktur szpitala i powstało samodzielnie funkcjonujące Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku. Pan Janusz Bukład został kierownikiem Sekcji techniczno – organizacyjnej i realizował z ogromnym zaangażowaniem zadanie organizacji nowej jednostki przygotowując ją jednocześnie do uzyskania kontraktu z POW NFZ na rejon operacyjny 4 powiatów. Jest jedną z kilku osób, dzięki którym udało się zrealizować to zamierzenie. Wykazując się ogromnym zaangażowaniem, poświęcając swoją energię i niejednokrotnie wolny czas wykonał ogrom pracy przygotowując w niespełna 3 miesiące zaplecze techniczne, ambulanse i łączność radiową do zabezpieczenia nowego rejonu co umożliwiło uzyskanie kontraktu. Po uzyskaniu kontraktu Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe dysponuje obecnie 18 zespołami ratownictwa medycznego. Obejmuje zasięgiem działania obszar czterech powiatów, zatrudniając w swoich strukturach 180 pracowników.

Pan Janusz Bukład w dalszym ciągu z ogromnym zaangażowaniem i wysiłkiem wykonuje pracę dążąc do dalszego rozwoju Bieszczadzkiego Pogotowia. W niełatwych czasach pandemii zorganizował zaplecze do dezynfekcji ambulansów, środki ochrony osobistej, jest dostępny do dyspozycji pracowników 24h/dobę służąc im pomocą w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Jest to człowiek dla którego ratownictwo medyczne, praca nad jego ciągłym rozwojem od jego początku na ziemiach sanockich do dnia dzisiejszego , gdzie funkcjonuje już duże nowoczesne pogotowie to ogromna pasja, której poświęcił ogrom energii i dużą część swojego życia, człowiek dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jednocześnie cechuje go ogromna pogoda ducha i życzliwość dla innych ludzi, zawsze jest gotowy do niesienia pomocy i wsparcia nie tylko dla pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia, ale również każdemu napotkanemu człowiekowi na swojej drodze.”

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


16-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)