REKLAMA
REKLAMA

Zacięta rywalizacja w zawodach użyteczno-bojowych! (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sercu Bieszczad żołnierze Wojska Polskiego oraz Estonii biorą udział w zaciętej rywalizacji podczas międzynarodowych zawodów użyteczno-bojowych pod kryptonimem Recon Clash-23. Podczas zawodów zorganizowanych przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej od 21-26 października 2023 roku, żołnierze pokonają blisko 150 kilometrów pieszo. Na linię startu dotrą najlepsi z najlepszych pod względem wyszkolenia bojowego.

Podczas tegorocznej edycji zawodów Recon Clash-23 do udziału w zaciętej rywalizacji, stanęło jedenaście sześcioosobowych reprezentacji żołnierzy z Polski oraz Estonii. Od soboty uczestniczą w zmaganiach na bieszczadzkich szlakach. Zadania przygotowane przez organizatorów 3 PBOT dla drużyn biorących udział w zawodach Recon Clash-23, rozmieszczone są na trasie liczącej około 150 kilometrów do pokonania pieszo.

Drużyny w dzień i w nocy podczas trwających kolejny dzień zawodów użyteczno-bojowych, mogą wykazać się posiadanymi zdolnościami, wytrzymałością oraz siłą. Każda z sekcji realizuje poszczególne zadania w terenie czasowo zajętym przez przeciwnika i narażonych na reakcję w każdej chwili. Zawodnicy muszą pokonać trasę w ciężkim górzystym ternie z karabinkiem, magazynkami, w pełnym oporządzeniu ważącym kilkadziesiąt kilogramów. Każde zadanie jest odpowiednio punktowane, ale można też punkty stracić jeśli nie wykona się zadania np. określonym reżimie czasowym.

-Realizacja zadań podczas zawodów użyteczno-bojowych Recon Clash-23, pozwala żołnierzom sprawdzić swoje umiejętności, doświadczenie oraz ducha walki w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Każdy zawodnik musi pokonać blisko 150 kilometrów marszu, wykonując po drodze zadania, zarówno w dzień jak i warunkach ograniczonej widoczności. Jest to doskonała okazja do sprawdzenie poziomu wyszkolenia bojowego poszczególnych drużyn biorących udział w zawodach – powiedział uczestnik zawodów pk. „Recon Clash-23” z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zawody Recon Clash-23 rozpoczęły się od sprawdzenia wyposażenia, by następnie na ścieżce rywalizacji pokonać m.in.: pole minowe, udzielić pomocy rannemu a następnie dokonać jego ewakuacji z pola walki. Przed nimi m.in. przeprawa wodna na rwącej rzece a także niespodziewany napad. Czas goni, drużyny pokonują kolejne kilometry walcząc o wyłonienie najlepszego pododdziału pod względem wyszkolenia bojowego oraz wzmocnienia współpracy międzynarodowej.

Międzynarodowe zawody użyteczno-bojowe Recon Clash-23, organizowane są już po raz kolejny przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Podczas ubiegłorocznych zmagań o tytuł najlepiej wyszkolonej drużyny, Terytorialsi z Podkarpackiej Trójki zajęli zaszczytne drugie miejsce.

OSTATNIE SZKOLENIE W TYM ROKU ROZPOCZNIE SIĘ 25 LISTOPADA

Proces rekrutacji w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Nabór ochotników już trwa. Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem z 3 Podkarpackiej Brygady OT!

ppor. Magdalena Mac
rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Zdjęcia: DWOT


24-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)