REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Za nami XXIV Rykowisko Karpackie (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ. Kolejna edycja Rykowiska Karpackiego przeszła do historii! Impreza zorganizowana przez Koło Łowieckie „Świstak” w Zagórzu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu odbyła się już po raz 24.

W niedzielę, 3 września 2023 r. organizatorzy zaprosili na zagórskie „Zakucie”, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Impreza oficjalnie rozpoczęła się o godz. 15.00 od przedstawienia krótkiej historii 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego i okolicznościowych wystąpień. O godzinie 16.00 można było wsłuchać się w historię sygnalistyki myśliwskiej „Od rogu, przed drewno do stali”. Następnie był czas na blok konkursowy. Odbył się turniej łuczniczy o Puchar XXIV Rykowiska Karpackiego, konkurs na najsmaczniejszy gulasz myśliwski, a także konkurs wabienia dla dzieci, czyli rozpoznawanie głosów zwierzyny. Przed godziną 18 odbyła się najważniejsza część Rykowiska, a więc XXIV Indywidualne Mistrzostwa Karpat w Naśladowaniu Głosu Jelenia. 

Po ogłoszeniu wyników i zakończeniu oficjalnej imprezy, późnym wieczorem na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru – góralski zespół „Sykowni”.

Przez cały dzień trwania Rykowiska, była możliwość degustacji pieczonego dzika, bigosu myśliwskiego, odwiedzenia stoisk promocyjnych: ZO PZŁ z Krosna, Lasów Państwowych, Kół Łowieckich, a także stoisk z lokalnym rękodziełem, wyrobami regionalnymi i  akcesoriami myśliwskimi. Dla najmłodszych zorganizowano szereg gier i zabaw. 

RETRANSMISJA FB
XXIV Indywidualne Mistrzostwa Karpat w Naśladowaniu Głosu Jelenia:

 


03-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)