REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Zdarzenie w okolicach dworca kolejowego. Ćwiczenia służb!

ZAGÓRZ /PODKARPACIE. 15 września 2023 r. (piątek) w godzinach od 10:00 do 13:00 w okolicy Dworca Kolejowego w Zagórzu oraz mostu kolejowego w Zasławiu zostaną przeprowadzone ćwiczenia symulacyjne ze zdarzenia masowego pn. „ALERT MCI – SANOK 2023. WSPÓŁDZIAŁANIE SŁUŻB MUNDUROWYCH I CYWILNYCH W ZDARZENIU MASOWYM”.

Organizatorami są Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

W ćwiczeniach uczestniczyć będą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Policji, Straży Pożarnej, Straż Ochrony Kolei oraz jednostki służb specjalnych. W ramach przedsięwzięcia planowane jest użycie pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych, śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

Podczas trwania ćwiczeń słyszalne będą odgłosy wybuchów i wystrzałów, prosimy o zachowanie spokoju i nie wykonywanie połączeń na numery alarmowe, a w razie wystąpienia czasowych problemów komunikacyjnych – o stosowanie się do poleceń odpowiednich służb.

(BKS KGP / zdj. Andrzej Chyliński, Jacek Herok (obaj „Gazeta Policyjna”), źródło: KWP Rzeszów.

11-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)