REKLAMA
REKLAMA

Zakład Karny w Łupkowie przekazał maseczki do Starostwa Powiatowego w Sanoku

Zakład Karny w Łupkowie wraz z podległym Oddziałem Zewnętrznym w Moszczańcu po raz kolejny jest czynnie zaangażowany w akcję tworzenia środków podstawowej ochrony indywidualnej.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem pomiędzy dyrektorem Zakładu Karnego w Łupkowie płk Adamem Zarzycznym, a starostą sanockim Stanisławem Chęciem, skazani z naszych jednostek przystąpili do szycia maseczek. Efektem mobilizacji naszych podopiecznych było uszycie 2000 sztuk maseczek ochronnych. Skazani zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i pomocowych. Daje im to poczucie, że są potrzebni, że są wartościowymi ludźmi. W ten sposób rekompensują społeczeństwu za wyrządzone krzywdy, za życie niezgodne z prawem. Jest to dla nich pewnego rodzaju rekompensata. Cieszymy się, że poprzez takie akcje mogą aktywnie uczestniczyć w swojej resocjalizacji i właściwym kształtowaniu postaw prospołecznych.

powiat

Dzisiejsza akcja nie jest pierwszym przedsięwzięciem związanym z szyciem maseczek, w jakiej bierze udział Zakład Karny w Łupkowie. Wszystkie uszyte i wyprodukowane przez nas materiały przekazujemy, oczywiście nieodpłatnie do instytucji, które wykazują takowe zapotrzebowanie, zgodnie z ideą akcji # Resort Sprawiedliwości Pomaga.

W dniu 19.05.2020 r. z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Łupkowie ppłk Janusz Wańcowiat przekazał na ręce starosty sanockiego Stanisława Chęcia 2000 sztuk uszytych maseczek w ramach akcji # Resort Sprawiedliwości Pomaga. Maseczki te trafią między innymi do sanockich szkół, Domu Dziecka w Sanoku, PCPR’u i Pogotowia Bieszczadzkiego. Cieszymy się, iż kolejny raz możemy wspomóc lokalne instytucje i deklarujemy, iż szycie maseczek trwa nadal i chętnie wspomożemy innych potrzebujących.

tekst: kpt. Katarzyna Bolek
zdjęcie: st. sierż. Mariusz Dąbek

20-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)