REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok w liczbach. Zrealizowane inwestycje (VIDEO)

Gmina Sanok w liczbach. Zrealizowane inwestycje (VIDEO)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Nowoczesna infrastruktura kulturalna, to jeden z priorytetów Gminy Sanok ostatniej kadencji. Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej w Srachocinie jest unikatowym budynkiem w skali regionu nominowanym do nagrody w konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

Budynek po Szkole Podstawowej w Raczkowej został gruntownie przebudowany na Dom Pomocy Społecznej zapewniający opiekę 30 pensjonariuszom. Obok DPS-u działa Ośrodek Wsparcia Dziennego dla 12-stu osób.

Zwiększenie efektywności energetycznej obiektów oświatowych to nie tylko poprawa jakości środowiska naturalnego, ale też lepsze warunki nauki do uczniów i pracy dla nauczycieli. Termomodernizacja przedszkola w Pakoszówce jest tego najlepszym przykładem.

Wiejskie Domy Kultury to istotny element życia społecznego gminy. W mijającej kadencji modernizacji poddano m.in. WDK w Falejówce, Prusieku, Srogowie Dolnym, Wujskiem, Stróżach Małych, Jurowcach. Dziś oferują one wysoki standard oraz nowoczesne rozwiązania podnoszące ich atrakcyjność. Łączna wartość wydatków na ten cel w latach 2012-2023 wyniosła ponad 14 milionów złotych!

Największy postęp dotyczy gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycje m.in. w Dolinie Sanu, Niebieszczanach, Stróżach Wielkich, Strachocinie, Sanoczku, Wujskiem i Załużu sprawiają, że wskaźnik skanalizowania gminy plasuje ją w czołówce gmin wiejskich w Polsce.

Zaniedbane sadzawki wodne przekształcane są w zbiorniki retencyjne, a nieużytki w funkcjonalną przestrzeń rekreacyjną na działalność animacyjną i warsztatową.

W bieżącej kadencji  zakupiono i zmodernizowano pojazdy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Strachociny, Niebieszczan, Mrzygłodu, Bykowiec i Pisarowiec. W ostatnich 10 latach wydatki majątkowe przeznaczone na OSP wyniosły blisko ???? ???????????????????????????? ????ł????????????????????!

Realizacji zadań z zakresu remontu stadionów w Markowcach, Strachocinie, Mrzygłodzie, Niebieszczanach, a także odnowienie kompleksu Orlik w Prusieku wiążą się nie tylko z potrzebą podniesienia ich jakości, ale przede wszystkim są wyrazem dbałości gminy o rozwój szeroko pojętej kultury fizycznej.

Walka ze zmianami klimatu stanowi wyzwanie, przed którym staje dziś każdy samorząd. W wielu budynkach gminnych instalowane są panele fotowoltaiczne, które poprawiają bilans energetyczny budynków oraz jakość środowiska naturalnego.

źródło: UG Sanok

20-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)