REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Pędził 150 km/h w terenie zabudowanym!

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Motocyklista po drodze publicznej pędził z niebezpieczną prędkością, a do tego część drogi pokonywał na jednym kole. Funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mężczyznę mandatami o łącznej kwocie 3 tys. złotych i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność na drodze. Prawo zabrania zachowań, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi ruchu drogowego, jak również używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się zarówno w nim, jak i poza nim. Do takich niepożądanych zachowań należy jazda motocyklem na jednym kole.

We wtorek, w Starej Wsi policjanci ruchu drogowego z Brzozowa zauważyli motocyklistę, który z nadmierną prędkością jechał na jednym kole. Policjanci przy pomocy ręcznego miernika zmierzyli prędkość jednośladu. Urządzenie pomiarowe wskazało 150 km/h, czyli o 100 km/h więcej, niż dopuszczalna prędkość na odcinku, gdzie dokonany został pomiar.

Wobec 23-letniego motocyklisty nie zastosowano żadnej taryfy ulgowej. Mundurowi nałożyli na mężczyznę dwa mandaty karne o łącznej kwocie 3000 złotych, a do jego konta przypisali 10 punktów karnych. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnego limitu prędkości w obszarze zabudowanym motocykliście zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię. Droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pamiętajmy, że motocyklista w zderzeniu z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

KPP Brzozów

15-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)